سال مهـار تـــورم، رشــد تولـید
۱۴۰۲/۰۳/۱۱
www.shorakh.com
دومیــــن حــــــوزه علمیـــــــه جهـــــــان تشیـــٌــــع
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۰۴
با حضور در دبیرخانه شورای عالی؛

جمعی از سینماگران و فعالان رسانه‌ای جهان اسلام با حجت‌الاسلام‌والمسلمین فرزانه دیدار کردند

جمعی از سینماگران و فعالان رسانه‌ای جهان اسلام با حجت‌الاسلام و المسلمین فرزانه دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش خبرنگار دبیرخانه شورای عالی، در این جلسه آقای دکتر منتظمی سفیر سابق ایران در فرانسه و کنگو و سرپرست این گروه با ابراز خرسندی از حضور در حوزه علمیه خراسان، به معرفی اجمالی مهمانان پرداخت و هدف از این دیدار را تقویت ارتباط و همکاری‌های بیشتر میان حوزه علمیه خراسان و ظرفیت‌های موجود در عرصه بین‌الملل به‌ویژه نقش آفرینی طلاب و حوزه‌های علمیه در کشورهای جهان اسلام دانست.

حجت‌الاسلام و المسلمین فرزانه نیز با قدردانی از حضور مهمانان، به تبیین دو عامل ایمان و مقاومت در پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی پرداخت و ابراز داشت: اگر مسلمانان و کشورهای اسلامی بخواهند در مقابل آمریکا و سایر کشورهای استکباری بایستند چاره‌ای جز مقاومت در راه اهداف و آرمان‌های خود ندارند.

دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان جریان سازی الگوی مقاومت در کشورهای جهان اسلام را اقدامی مهم برشمرد و گفت: هنرمندان و سینماگران نقش بسزایی در این عرصه دارند و اگر بخواهیم گفتمان مقاومت را جهانی کنیم، باید لباس هنر به آن بپوشانیم و با ابزار سینما و رسانه آن را ترویج کنیم.

در ادامه جلسه آقای عادل حاج محمدویچ از بوسنی سینماگر و متخصص رسانه و صاحبنظر در تحولات بالکان، خانم غصون از کارگردانان مطرح سوریه، آقای زید شکر کارگردان فیلم مستد شیرین ابوعاقله، آقای عزام صالح از کارگردانان مشهور عراقی، آقای العامری از سینماگران بنام عمانی و آقای محمد ابوالجدایل از سوریه  صاحبنظر در سینمای مقاومت به ارائه دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند.