سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
۱۴۰۱/۰۲/۳۱
www.shorakh.com
دومیــــن حــــــوزه علمیـــــــه جهـــــــان تشیـــٌــــع
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
آیت‌الله اشرفی شاهرودی:

به نظر من در مشهد ۵ مجتهد تربیت کنیم، بس است/لازم نیست مبلّغ برای تبلیغ، دوره خارج فقه را بگذراند

آیت‌الله اشرفی شاهرودی با تاکید بر اینکه غیر از افراد مستعدِ اجتهاد، سایر طلاب باید ساماندهی، تشویق و ترغیب به هجرت و تبلیغ شوند، گفت: تبلیغ، نیاز روز جامعه ماست و برای مردم، جامعه و طلبه منفعت‌آور است.  

به گزارش خبرنگار دبیرخانه شورای عالی، آیت‌الله اشرفی شاهرودی در جمع برخی از اساتید حوزه علمیه خراسان عنوان کرد: باید طوری برنامه‌ریزی شود که آن عده معدودی از طلاب که استعداد فقه و اصول و اجتهاد دارند، وارد دروس خارج شوند و مابقی مسیر تبلیغ را پیش گیرند.
ایشان افزود: به نظر من در مشهد 5 مجتهد تربیت کنیم، بس است که البته نیاز به زحمت و ممارست در مسیر تحصیل دارد و نیز لازم است زمینه جهت ساماندهی سایر طلاب و حمایت از آن‌ها جهت استقرار در مناطق تبلیغی فراهم شود تا به این کار تشویق و ترغیب شوند.
این استاد سطوح عالی حوزه علمیه خراسان مقابله با تبلیغات مسموم و گسترده وهابیت در مناطق تلفیقی را بسیار ضروری و مهم و تجمع طلاب در مراکز استانی را خسارت خواند و تصریح کرد: لازم نیست مبلّغ جهت تبلیغ در مناطق مختلف کشور، دوره خارج فقه را بگذراند و از طرفی هجرت طلاب به مناطق تبلیغی، برکات فراوانی، هم برای مردم و هم برای خود طلبه دارد.
آیت‌الله اشرفی شاهرودی با اشاره به لزوم حضور امام جماعت در مدارس آموزش و پرورش، همچنين گفت: گاهی طلبه‌ای که ممکن است از لحاظ معیشتی هم مشکل داشته است، با هجرت به مناطق تبلیغی و منبر رفتن و کلاس برگزار کردن، هم خود بهره‌مند شده و هم به مردم منفعت رسانده است و به تجربه ثابت شده که هر روستایی که طلبه‌ای در آن‌جا مستقر شده، سطح فرهنگ دینی آن منطقه رشد کرده است و این را مکرر دیده‌ایم و دریافته‌ایم که تبلیغ، نیاز روز جامعه ماست.
این استاد برجسته حوزه علمیه خراسان در بخش دیگری از سخنان خود به دو موضوع ایجاد انگیزه تحصیلی و توجه به دروس اخلاق اشاره و ابراز کرد: در شرایط موجود، ایجاد انگیزه بسیار مهم است و نیز، باید زمینه را برای شرکت بیشتر در دروس اخلاق ایجاد کرد تا افراد از اساتید عامل استفاده کرده و به خوبي بهره مند شوند.


ثبت دیدگاه
هیچ دیدگاهی برای این پست قابل نمایش نمی باشد.